Hírek
2011. November 21. 14:08, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Tizenhárman meghaltak, több százan megsebesültek - VIDEÓ
Tizenhárom ember halt meg az egyiptomi fővárosban, amikor katonák és rendőrök felgyújtották a tiltakozók sátrait, gumilövedékekkel lőtték a hadsereg mielőbbi távozását követelő embereket, könnygázt vetettek be ellenük.
A sebesültek száma több száz. A szombati-vasárnapi megmozdulásokban összesen 15-en vesztették életüket.
Az összetűzések arra utalnak, hogy rohamosan nő a feszültség az egyiptomi társadalomban közvetlenül a parlamenti választások előtt. Hoszni Mubarak volt elnök lemondása után, a hatalom átvételekor a hadsereg gyors átmenetet ígért a civil kormányzáshoz. A tiltakozásokat irányító, demokráciát követelő tüntetők viszont elégedetlenek a tábornokok kormányzásával, és azt gyanítják, hogy a parlament és egy új államfő megválasztását követően továbbra is ragaszkodnak majd hatalmukhoz.
Vasárnap az utcai összecsapások késő estig folytatódtak, átterjedtek olyan területekre is, amelyek korábban békések voltak. A több száz sebesültet rögtönzött utcai „kórházakban” látták el. A katonai kormányzat támogatását élvező kabinet közleményben tudatta, hogy a november 28-ra kitűzött választásokat időben megtartják, és „köszönetet” mondott a rendőrségnek azért, hogy önmérsékletet tanúsított. Ez utóbbi megnyilvánulás valószínűleg tovább növeli a tiltakozók dühét.
Az utóbbi két nap utcai összecsapásai voltak a legsúlyosabbak a február 11-i felkelés óta Egyiptomban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.