Városlista
2025. április 19, szombat - Emma

Hírek

2013. Március 20. 18:30, szerda | Helyi
Forrás: Dr. Kriston Vízi József

Otthon lenni Tolna megyében

Otthon lenni Tolna megyében

Még enyhe, tavaszt ígérő, nem fagyra-hóra készülő hangulatban tartotta meg márciusi összejövetelét a Hotel Dombóvár Baráti Asztaltársaság.

A téma is biztatóan hangzott: Naszvadi Balázs, a Tolna megyei Önkormányzat területfejlesztési osztályvezetője tartott érdekfeszítő prezentációt „Otthon lenni Tolna megyében” címmel. A szakember, aki nemrég még a Dombóvár és Környéke Többcélú Kistérségi Társulás munkaszervezetének vezetőjeként szerzett tapasztalatot és közismertséget, meggyőző előadásában egy, a korábbiakhoz képest gyökeresen új fejlesztési elvet és eljövendő, a vállalkozói és az összefogáson még inkább alapuló közösségi érdek-érvényesítést, „önjáró” igény-feltáró gyakorlatot helyezte középpontba. Természetesen ez alkalommal a szintén jócskán felzárkózásra váró dombóvári kistérség sajátosságait, a kitörés és az elkövetkező majd' egy évtized újabb vagy nagy hagyományokkal bíró,de mégis újszerű alapokon nyugvó fejlesztés foglalkoztatási jellemzőit és elvárásait vetette fel.

A számos hozzászólást, ötletet és felvetést serkentő friss szemléletű előadást követően az asztaltársaság, mint az egyik elkötelezett helyi polgári közösség újabb tagot köszöntött Péter Dániel személyében, aki a múlt év végétől az OTP Bank dél-dunántúli régiója Dombóvári Fiókjának a vezetője. A fiatal pénzügyi szakember többek között elmondta, hogy számos élmény és közeli múltja bár a közeli Kaposvárhoz köti, de családjával együtt úgy véli, csak akkor lehet valódi részese a munkahelyét érintő mindennapoknak, ha egyúttal a lakóhelyet is itt választ magának, illetve szeretteinek.

A Bank István irányításával működő étterem stábja a menüt már a nagyon várt tavasz jegyében állította össze a jelenlévők megelégedésére.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 10:33, csütörtök | Helyi

Tolna vármegye tűzoltói 2025-ben is megküzdenek a lépcsőkkel

Április 12-én, szombaton a „Rollover” névre keresztelt lépcsőfutó bajnokság sorozat idei második versenyét bonyolították le a Balatonon.

2025. Április 15. 11:00, kedd | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb, heti ajánlata

Best ajánlat!

2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár

Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.

2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi

Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát

A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.