Hírek
2020. Január 26. 11:57, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hetvenmillió forintos befektetést kaphatnak magyar startupok

Hardver startupok számára indít közös akcelerációs programot a Tungsram és a Startup Campus, a legjobb projektek 70 millió forintos tőkebefektetést is kaphatnak.
Az MTI-hez eljuttatott tájékoztatás szerint a szervezők olyan hardver csapatok jelentkezését várják, amelyeknek a mobilitás, okos város, egészségügy- és életmód-technológia, energia vagy agrártechnológia területén van validált ötletük, esetleg már dolgoznak a prototípuson.
A kiválasztott csapatok 20 millió forintos kezdő tőkebefektetést, gyártási kapacitást és üzleti képzést kapnak ahhoz, hogy a féléves program végére sorozatgyártásra alkalmas prototípust és piacképes üzleti modellt készítsenek.
Az akceleráció fő befektetési partnere az MFB csoporthoz tartozó Hiventures, emellett szakmai partnerként csatlakozott a Deloitte Private és a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA), az EDC Debrecen pedig a program hivatalos smart city partnere.
Az áprilistól október végéig tartó program üzleti képzéssel és termékfejlesztéssel kezdődik, majd ezzel párhuzamosan elindul a prototípus gyártása és tesztelése is. Ehhez a csapatok a Tungsram erőforrásait és mérnöki szakértelmét vehetik igénybe a Hiventures és a Startup Campus Inkubátor által biztosított 20 millió forintos tőkebefektetésből. A sikeres startup elindításához szükséges üzleti ismereteket workshopok és egyéni mentorálás keretében szerezhetik meg a résztvevők.
A legjobb projektek további 50 milliós tőkebefektetést is kaphatnak a program után.
Az online jelentkezések beküldésére február 29-ig van lehetőség a program weboldalán keresztül (https://www.tungsram.startupcampus.hu/).
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.