Hírek
2012. Június 15. 19:00, péntek |
Helyi
Forrás: Hertelendi Norbert/Viharmadár Egyesület
Füstsátor, játékok, kenuzás, műsebek, íjászat volt a kínálat

Viharmadár Mentő Egyesületi Nap néven első alkalommal rendezte meg fesztiválját június 13-án a Viharmadár Önkéntes Mentő Egyesület a dombóvári Szállásréti-tónál.
A hagyományteremtő szándékkal megszervezett rendezvény Dombóvár Város Önkormányzata civil keretéből származó pályázati támogatással valósult meg. Az általános iskolások részére meghirdetett eseményen az APOK Belvárosi Általános Iskola és a József Attila Általános Művelődési Központ dombóvári osztályainak jó része megjelent.
A kötetlen, jó hangulatú délelőttön a gyerekek több állomáson kedvükre próbálhatták ki ügyességüket, talpraesettségüket. Gázálarcba beöltözve füstsátorban élhették át, milyen lehet egy füsttel telített épületben közlekedni. Megismerkedhettek a katasztrófavédelem által használt eszközökkel és védőruhákkal, célba dobhattak horgászbottal, no meg evezhettek a tavon a Hangulat Szabadidő és Sport Egyesület által biztosított kenuval.
A Magyar Baleseti-szimulációs Társaság képviselője műsebeket készített a vállalkozó diákok kezére, a Sásdról érkezett Nyílzápor Hagyományőrző Íjász Egyesület az íjászat rejtelmeibe vezette be az érdeklődőket, a Kurdi Önkéntes Tűzoltó Egyesület által hozott vizes játékokkal - vízirex, labirintus, célba lövés - pedig az ügyességüket bizonyíthatták a lelkes fiatalok. A kíváncsiak ráadásul igazi mentőautókba is beülhettek.
A mindvégig rendkívül jó hangulatú fesztivált jövőre még nagyobb szabású eseményként szeretné megrendezni a Viharmadár Egyesület.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 09:32, hétfő | Helyi
A naki önkormányzat szervezésében április 3-án tartották meg a gazdák pálinkaversenyét
Az idei megmérettetésre 35 minta érkezett a zsűri elé.
2025. Április 04. 16:26, péntek | Helyi
Posztumusz Pro Oppido Dombóvár díszpolgári címben részesült Dr. Rabb Zoltán
Az Dombóvár Város Önkormányzatának legfőbb grémiuma 2025-ben Pro Oppido Dombóvár díszpolgári címet adományozott posztumusz Dr. Rabb Zoltán részére.
2025. Április 03. 10:00, csütörtök | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb, heti ajánlata
A jó ár neked is jár!
2025. Április 03. 08:42, csütörtök | Helyi
Pro Oppido Dombóvár díszpolgári címet kapott Bodó Imre
A Pro Oppido Dombóvár Díszpolgári címmel járó oklevelet és a gyűrűt dr. Nagy István agárminiszter úr, dr. Csibi Krisztina a térség országgyűlési képviselője, valamint Pintér Szilárd Dombóvár város polgármestere adta át.