Hírek
2018. Január 14. 10:28, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Feltörték a legnagyobb német hetilap főszerkesztőjének Twitter-fiókját

Feltörték vasárnapra virradóra a Der Spiegel című német hírmagazin főszerkesztőjének Twitter-fiókját.
Klaus Brinkbäumer oldalán Twitter-üzenetként egy török nyelvű szöveg és német fordítása jelent meg, miszerint "szeretnénk bocsánatot kérni a rossz hírekért, amelyeket Törökországról és Recep Tayyip Erdoganról közöltünk eddig". Az üzenetet egy török nemzeti zászlót és a török államfőt, Recep Tayyip Erdogant ábrázoló kép egészítette ki.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című lap beszámolója szerint az üzenet nagyjából két órán keresztül állt a főszerkesztő valódi bejegyzései fölött. Hajnalban a Der Spiegel a szerkesztőségi Twitter-oldalán közölte, hogy Klaus Brinkbäumer oldalát meghekkelték, és a kitűzött üzenet nem tőle származik. Röviddel ezután közölték, hogy megtisztították az oldalt. A FAZ szerint nem tudni, hogy ki lépett be illetéktelenül Klaus Brinkbäumer Twitter-fiókjába.
A Der Spiegel az egyik legrégibb és legtekintélyesebb német politikai hetilap, 1947 óta működik, hetente nagyjából 770 ezer példányt adnak el belőle.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.