Hírek
2020. Július 26. 07:09, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Félmillióan utaztak vonattal a Balatonra egy hónap alatt

Félmillióan utaztak vonattal a Balatonra az elmúlt egy hónapban, sikeresek az új balatoni jegytípusok, és a megnövelt szállítókapacitásnak köszönhetően folyamatosan emelkedik a vonatozó kerékpárosok száma is
- közölte a MÁV Zrt. kommunikációs igazgatósága szombaton az MTI vel.
Mint írták, a Magyarországon nyaralók továbbra is számítanak a vasúttársaságra az adatok alapján.
A Balaton déli partjára 335 ezren, az északi partra pedig közel 164 ezren érkeztek vonattal az elmúlt egy hónapban. A MÁV-START több új jegytípust vezetett be, például már lehetőség van a Balaton 24 és a Balaton 72 jegyekkel is utazni, bevezetésük óta már ötezernél is több kelt el belőlük.
A MÁV-START folyamatosan bővíti a kerékpárszállítási szolgáltatását a növekvő igényeknek megfelelően, ezt évente több mint háromszázezren veszik igénybe országszerte, a vasúttársaság 655 kerékpárszállító funkcióval is rendelkező járművén.
Az egyik kiemelt célpont a Balaton-part, ahol a közelmúltban végrehajtott pályafejlesztésekkel megtöbbszöröződött a vasúti kínálat, a kerékpárszállítási kapacitás, és rövidült a menetidő, 30-45 perccel közelebb került a térség a fővároshoz.
Nyáron már mintegy 24 ezer biciklit szállítottak a vonatokon, majdnem negyedével többet, mint tavaly - írták.
Az étkezőkocsikban az utasok átlagosan 1390 forintért fogyasztottak a streetfood jellegű ételekből. A különböző burgerekből a szezon kezdetétől az első hónapban már 649, csapolt sörből pedig 2107 korsó fogyott.
A vasúttársaság továbbra is arra kéri az utasokat: a sorban állás és személyes érintkezések csökkentése érdekében jegy- és bérletvásárláskor részesítsék előnyben a MÁV-applikáció használatát és az e-vonatjegy váltását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.