Hírek
2023. Október 25. 13:11, szerda | Helyi
Elkészült a 26. emlékkönyv

A napokban jelent meg a Fekete István Kulturális Egyesület legújabb emlékkönyve.
Bodó Imre elnök elmondta, hogy a nehéz gazdasági helyzet ellenére törekedtek arra, hogy a kiadvány, ha terjedelmében csökkentett oldalon is, de kiadásra kerüljön és eljusson a tagsághoz, az önkormányzatokhoz, intézményekhez és a múzeum látogatóihoz.
Az évkönyv köszönhető a Közjóért Alapítvány, Dombóvár Város Önkormányzata és az egyesület tagjai hozzájárulásának. Eddig mintegy 4.500 oldalon olvashatunk a nagymúltú egyesület történetéről, a város és városkörnyék kulturális életéről, emléktáblák, emlékhelyek avatásáról, kirándulásokról, Fekete István író, illetve tagjaink írásairól – jegyezte meg az elnök.
A szerkesztő, mint helytörténeti kutató nem titkolt célja, hogy a következő generációk majdani kutató munkáját ezáltal, a hiteles adatokkal könnyebbé tegyék.
Fekete István Kulturális Egyesület
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 08:16, csütörtök | Helyi
Karate Európa Bajnokság és utánpótlás Európa Kupa versenyen vettek részt dombóvári sportolók
Karate Európa Bajnokság és utánpótlás Európa Kupa versenyen vett részt a Dombóvári Karatesuli Egyesület 9 fős csapata Lignanoban.
2025. Április 09. 12:00, szerda | Helyi
Szervezett veszettség elleni eboltás lesz Dombóváron
Dombóváron az ebek 2025. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik:
2025. Április 09. 08:48, szerda | Helyi
A Szociális Lakásalap Alapítvány Kuratóriuma pályázatot hirdet kamatmentes kölcsön formájában kérhető támogatásra
A pályázat benyújtási határideje: 2025. április 23. 16 óra
2025. Április 07. 09:32, hétfő | Helyi
A naki önkormányzat szervezésében április 3-án tartották meg a gazdák pálinkaversenyét
Az idei megmérettetésre 35 minta érkezett a zsűri elé.