Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2018. Október 16. 13:44, kedd | Belföld
Forrás: mti

Elítéltek egy drogdíler családot és társaikat Siklóson

Elítéltek egy drogdíler családot és társaikat Siklóson

Bűnszövetségben elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés miatt ítélt nem jogerősen többéves börtönbüntetésre egy négytagú családot a siklósi bíróság, két társukra pedig felfüggesztett szabadságvesztést szabtak ki

– közölte kedden a Pécsi Törvényszék az MTI-vel. A közlemény szerint az egymással élettársi viszonyban álló első- és másodrendű vádlottat három év hat hónap, gyermekeiket, a harmad- és negyedrendű vádlottat pedig két és fél év, illetve két év börtönbüntetéssel sújtotta a bíróság. Az ötöd- és hatodrendű vádlottak szabadságvesztésének végrehajtását három év próbaidőre felfüggesztették. Őket egy év tíz hónap, valamint másfél éves börtönbüntetésre ítélték. A vádlottakat egyúttal kötelezték a több mint 2,3 millió forintos bűnügyi költség megfizetésére.

A tényállás szerint az első- és másodrendű vádlottak nem rendelkeztek jövedelemmel, ezért 2013 előtt megállapodtak, hogy Siklóson és környékén kábítószert árulnak gyerekeik segítségével.

A Bajáról beszerzett drogot egygrammos csomagokba csomagolták, majd Siklóson és környékén, Magyarbólyban, Villányban, illetve Beremenden háromezer forintért árulták – derült ki a törvényszéki összegzésből.

Mivel az elsőrendű vádlottnak nem volt vezetői engedélye, ezért az ötöd-, majd később a hatodrendű vádlottakat is megkérte, hogy szállítsák őt.

Az ítélet ellen az első- és másodrendű vádlott fellebbezett, az ügyész és a negyed-, valamint az ötödrendű vádlott a fellebbezés bejelentésére három napot tartott fenn, míg a harmad- és hatodrendű vádlottak tudomásul vették a határozatot. A bíróság ítélete tehát nem jogerős.

Címkék: drog, kábítószer, siklós

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése

2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld

Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután

Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld

Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén

Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal