Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2011. December 08. 21:57, csütörtök | Helyi
Forrás: Erdeiné Hasulyó Laura/József Attila ÁMK

Dobogón végeztek a József Attila csapatai a gimi németversenyén

Dobogón végeztek a József Attila csapatai a gimi németversenyén

Német nyelvi versenyt rendezett december 5-én az Illyés Gyula Gimnázium az általános iskolák 7-8. osztályosainak. A versenyen dombóvári, gyönki és egyházaskozári csapatok vettek részt.

A versenyben egyrészt előzetesen elkészített bemutatót „vezettek elő” a diákok Németország egyik tartományáról, másrészt megmutathatták, mit tudnak az adventi időszakhoz kapcsolódó szokásokról, ünnepekről és dalokról.

A József Attila ÁMK két csapattal indult a megmérettetésen. A 8.c osztály két tanulója, Venczel Dorottya és Várkonyi Ádám (felkészítő tanár: Glaubné Nagy Ildikó) fölénnyel hozta el az első helyezést.

Az iskola másik csapata, a 7.b osztályból Ambrus Sára és Boros Szabina (felkészítő tanár: Géringné Pápay Ágnes) az előkelő harmadik díjat érdemelte ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 09:32, hétfő | Helyi

A naki önkormányzat szervezésében április 3-án tartották meg a gazdák pálinkaversenyét

Az idei megmérettetésre 35 minta érkezett a zsűri elé.

2025. Április 04. 16:26, péntek | Helyi

Posztumusz Pro Oppido Dombóvár díszpolgári címben részesült Dr. Rabb Zoltán

Az Dombóvár Város Önkormányzatának legfőbb grémiuma 2025-ben Pro Oppido Dombóvár díszpolgári címet adományozott posztumusz Dr. Rabb Zoltán részére.

2025. Április 03. 10:00, csütörtök | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb, heti ajánlata

A jó ár neked is jár!

2025. Április 03. 08:42, csütörtök | Helyi

Pro Oppido Dombóvár díszpolgári címet kapott Bodó Imre

A Pro Oppido Dombóvár Díszpolgári címmel járó oklevelet és a gyűrűt dr. Nagy István agárminiszter úr, dr. Csibi Krisztina a térség országgyűlési képviselője, valamint Pintér Szilárd Dombóvár város polgármestere adta át.