Hírek
2022. Június 10. 13:01, péntek |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Csehországban májusban 16 százalékra emelkedett az infláció

Csehországban májusban 16 százalékra emelkedett az éves infláció az áprilisi 14,2 százalékról - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal pénteken Prágában.
Leginkább a lakhatási költségek, az élelmiszer- és az üzemanyagárak növekedtek.
A májusi inflációs adat a legmagasabb 1993 decembere óta, amikor 18,2 százalékos volt az áremelkedés. A gazdasági helyzetre való tekintettel az elemzők többsége arra számít, hogy júniusban tovább nő az infláció Csehországban.
Az élelmiszerek és az üdítőitalok májusban 15,1 százalékkal voltak drágábbak, mint egy éve, a lakhatási költségek emelkedését elsősorban az energiaárak növekedése befolyásolta. A földgáz 49,2 százalékkal, a tüzelőanyagok 30,1 százalékkal, az áram 30,8 százalékkal, a meleg víz és fűtés pedig 17,8 százalékkal került többe az idén májusban, mint tavaly ugyanebben a hónapban.
A benzinkutakon az üzemanyagárak 44,3 százalékkal voltak magasabbak, mint tavaly májusban.
Nagyon megugrott néhány élelmiszer ára. A liszt májusban 64,6 százalékkal, a tartósított tej 33,5 százalékkal, a vaj 51,9 százalékkal, a tojás 33,8 százalékkal, a kenyér több mint 25 százalékkal került többe, mint egy éve.
A termékek árai összességben 17,7 százalékkal, a szolgáltatásoké pedig 13,1 százalékkal voltak magasabbak, mint egy éve - mutattak rá a statisztikusok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.