A helyi rendezvényeket február 10-én az újdombóvári és belvárosi római katolikus templomban nyitották meg ünnepi szentmisék keretében.
Másnap a Kertvárosi Közösségi Házban Öss Csaba és zenekara „húzta a talpalávalót” a Bartha Zsolt plébános, valamint Reizingerné Rostás Andrea vezette táncházban.
Kedden a dr. Mihalec Gábor pár- és családterapeuta tartott előadást február 12-én a Tinódi Házban a hosszan tartó, boldog házasság titkairól.
A „Házasság Hete” helyi szervezői február 15-én előbb véradásra invitálták a József Attila Általános Iskolába a másokon önzetlenül segíteni akarókat, majd a Földi István Könyvtárban telt ház előtt két dombóvári előadó - Deli Orsi és Fenyvesi Gábor (képünkön) - mutatta be „Mondd, akarsz-e életet játszani” című zenés-énekes estjét.
Egy nappal később ismét a Kertvárosi Közösségi Ház volt a helyszíne annak az „Élet-kóstolónak”, amin ifjú házasok játékkal fűszerezett vacsorán vettek részt.
Február 17-én dr. Hegedüs János plébános az Arany János téri Jézus szíve templomban celebrált szentmiséjén külön szertartás keretében megáldotta a jegyeseket, a házaspárok pedig megerősítették házassági fogadalmukat.
„Házasság Hete”
Egy olyan civil kezdeményezés, mely minden esztendő februárjában néhány napig a házasság értékeire és fontosságára irányítja az emberek figyelmét. Az 1996-ban Angliában indult programhoz Magyarország először 2008-ban csatlakozott. A Dombóvári Római Katolikus Plébánia Házas Hétvégés Közössége két évvel ezelőtt internetes nyereményjátékkal és az ahhoz kapcsolódó zárórendezvénnyel, valamint, Gundel-Takács Gábor televíziós műsorvezető előadásával kapcsolódott be az országos programsorozatba.
Hírek
2019. Február 20. 08:20, szerda |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Az elmúlt hét a házasságról szólt

A helyi rendezvényeket február 10-én az újdombóvári és belvárosi római katolikus templomban nyitották meg ünnepi szentmisék keretében.
A Dombóvári Római Katolikus Plébánia Házas Hétvégés Közössége az idén is csatlakozott a „Házasság Hete” címet viselő országos programsorozathoz, amit a hónap közepén tartottak az ország számos településén.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 09:32, hétfő | Helyi
A naki önkormányzat szervezésében április 3-án tartották meg a gazdák pálinkaversenyét
Az idei megmérettetésre 35 minta érkezett a zsűri elé.
2025. Április 04. 16:26, péntek | Helyi
Posztumusz Pro Oppido Dombóvár díszpolgári címben részesült Dr. Rabb Zoltán
Az Dombóvár Város Önkormányzatának legfőbb grémiuma 2025-ben Pro Oppido Dombóvár díszpolgári címet adományozott posztumusz Dr. Rabb Zoltán részére.
2025. Április 03. 10:00, csütörtök | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb, heti ajánlata
A jó ár neked is jár!
2025. Április 03. 08:42, csütörtök | Helyi
Pro Oppido Dombóvár díszpolgári címet kapott Bodó Imre
A Pro Oppido Dombóvár Díszpolgári címmel járó oklevelet és a gyűrűt dr. Nagy István agárminiszter úr, dr. Csibi Krisztina a térség országgyűlési képviselője, valamint Pintér Szilárd Dombóvár város polgármestere adta át.